fbpx

PŁYTA FUNDAMENTOWA

Fundament Płytowy

 ...to rozwiązanie posadowienia budynku, zdobywające coraz większe zainteresowanie. Powodów rosnącego zainteresowania fundamentem płytowym, mamy bardzo wiele. Finansowo, cena za wykonanie płyty fundamentowej, praktycznie zrównuje się z ceną wykonania tradycyjnych fundamentów ławowych. Czasowo - wykonanie takiej płyty, trwa nawet jeden tydzień. Prace fundamentowe przy płycie, trwają bardzo krótko i zamykają wiele etapów. Budując domy pasywne, powinniśmy zawsze pomyśleć o fundamencie płytowym!!

Walory termiczne i konstrukcyjne, tutaj płyta fundamentowa pozostawia daleko z tyłu wszelkie inne tradycyjne sposoby posadowienia budynku. Termicznie - w tym aspekcie to rozwiązanie fundamentowe jest idealne, gdyż starannie ułożone warstwy izolacji, tworzą coś w rodzaju termosu (po połączeniu z termoizolacją ścian). Dziś fundament płytowy, coraz częściej jest izolowany grubą (np. 30cm) warstwą termoizolacji. Jest ona układana najczęściej w dwóch warstwach na przekładkę (choć to już nie konieczność), co pozwala  praktycznie wyeliminować wystąpienie mostków termicznych. Zabezpieczenie termiczne tradycyjnych fundamentów w sposób dający te samy efekty, jest praktycznie niemożliwe a nawet jeśli, to bardzo kosztowne.

Nowością zdobywającą ostatnio duże zainteresowanie, jest płyta fundamentowa stabilizowana i izolowana szkłem piankowym. Materiał ten, daje nowe możliwości wykonania izolacji termicznej pod płytą fundamentową, ale też i samej podbudowy. Może zastąpić styrodur lub styropian, ale też każdy materiał który używamy do wykonanie bardzo stabilnej podbudowy. Jest odporne na szkodniki, gryzonie i procesy starzenia. Więcej o szkle piankowym, możecie Państwo przeczytać w następnej naszej zakładce:

Ogrzewanie Rehau w płycie fundamentowe
Płyta fundamentowa z ostrogami
Przepusty pod gruntową pompę ciepła
Rozkładanie szkła piankowego
Równanie szkła piankowego
Zbrojenie płyty fundamentowej

Ciekawą i bardzo dopracowaną alternatywą dla płyt na izolacji termicznej XPS, jest system płytowy IZODOM2000. W systemie tym, płyta fundamentowa zostaje wyprodukowana pod konkretny projekt, i przyjeżdża w elementach do złożenia, jak znane nam "klocki Lego". To rozwiązanie fundamentowe jest szybkie w układaniu, i ma doskonałe parametry termoizolacyjne. Taki fundament płytowy (przyjmijmy 150m2) w tym systemie, można wykonać w 4 - 5 dni. To zdecydowanie mniej, niż potrzeba na wykonanie tradycyjnych fundamentów a dodatkowo, eliminujemy wszelkie mostki termiczne.

Extra Dom buduje domy pasywne, i może wykonać dla Państwa kompleksowo, usługę wybudowania płyty fundamentowej w dowolnym miejscu w całym kraju. Po złożeniu przez klienta zapytania, przygotujemy wycenę dopasowaną do danej inwestycji. Następnie przygotujemy profesjonalny projekt konstrukcyjny i będziemy mogli przystąpić do prac, bezpośrednio na działce inwestycji.

Mamy duże doświadczenie, współpracujemy z partnerami w całym kraju. Do wykonania płyt fundamentowych, stosujemy elementy Izodom2000, ale też styrodur czołowych producentów krajowych i zagranicznych: Synthos, URSA czy Ravatherm, oraz inne komponenty - zawsze zawierające atest i dopuszczone do użytku w UE.

PŁYTY FUNDAMENTOWE - DOMY PASYWNE - SZKŁO PIANKOWE

Kontakt do firmy Extra Dom Numer telefonu do Extra Dom Wyszukiwarka Projekt plyty - zamow

MENU EXTRA DOM

-----------------------------------------------------------------------------------

> Home

> Płyta Fundamentowa

> Dom Pokazowy

> Szkło Piankowe

> Izodom2000

> Kontakt

> Mapa Dojazdu

> Mapa Strony

> Wyszukaj

 

O NAS

-----------------------------------------------------------------------------------

Extra Dom Sp. z o.o.

Adres: Rynek Główny 28, 31-010 Kraków

NIP: 6762548886

REGON: 380201741

 

Tel. 530 801 769

Email:

 

 

 

 

ŚLEDŹ NAS

-----------------------------------------------------------------------------------